Еколого-натуралістичний

"Дітей, що не вміють ще ходити, — писав Г. Ващенко, — треба частіше виносити на свіже повітря, щоб вони могли бачити рідне небо, дерева, квіти, різних тварин. Все це залишається в дитячій душі, осяяне почуттям радості, і покладе основи любові до рідної природи".

Упродовж останніх десятиріч істотно погіршився екологічний стан довкілля, розширилася зона господарської діяльності людини та зменшився ареал існування тваринного та рослинного світу.

Екологічні проблеми, досягши планетарного масштабу, утворюють нову соціальну реальність. Їхнє розв'язання залежить першочергово від рівня екологічної культури населення. Екологічні знання, навички, переконання сьогодні особливо необхідні для виховання нового ціннісного ставлення до природи, розвитку світоглядної свідомості людини.

Екологічне навчання і виховання – це психолого-педагогічний процес, спрямований на формування у дітей знань наукових основ природокористування, необхідних переконань і практичних навичок, певної орієнтації та активної життєвої позиції в галузі охорони, збереження і примноження природних ресурсів.

Видатний педагог В. О. Сухомлинський надавав особливе значення впливу природи на етичний розвиток дитини. На його думку, природа лежить в основі дитячого мислення, відчуттів, творчості. Він неодноразово відзначав, що сама природа не виховує, а активно впливає тільки на взаємодію з нею. Щоб дитина навчилася розуміти природу, відчувати її красу, потрібно прищепити їй це з дитинства.

Головні завдання еколого-натуралістичної роботи

КЗПО “Центр позашкільної освітиˮ :

• засвоєння наукових знань про взаємозв’язок природи, суспільства і людської діяльності;
  • розуміння багатогранної цінності природи для суспільства в цілому і кожної людини зокрема;
  • оволодіння нормами правильної поведінки в природному середовищі;
  • розвиток потреби спілкування з природою;
  • активізація діяльності щодо охорони й поліпшення навколишнього середовища;
  • розширення знань про флору та фауну рідного краю.
  •

Щороку 30 листопада у багатьох країнах відзначається Всесвітній день тварин (World Day Pets).

Ідея  про заснування цього свята була ініційована різними екологічними організаціями та природоохоронними товариствами на Міжнародному конгресі прибічників руху в захист природи, що проходив у Флоренції (Італія)  у 1931 році. Втілюють цю ідею у життя не лише представники природоохоронних організацій, а й прості звичайні люди, в житті яких тварини займають особливе місце. Крім того, Всесвітній день тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох з них стали дійсно незамінними членами сім’ї.

Вихованці еколого-натуралістичних гуртків «Журавка» ( керівник Міняйло М.О.)та «Юні дослідники природи молодшого шкільного віку» (керінвик Скороход Т.П.) комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Губиниської селищної ради ніколи не залишаються осторонь прекрасної  можливості проявити любов до тварин.

Проведені відповідні тематичні заходи: конкурси малюнків «Друзі нашої оселі», фотовиставку «Наші улюбленці», виховні години: «Друзі наші молодші», «Тварини-наші друзі».

Гурткова робота

Гурток "Юні друзі природи молодшого шкільного віку"

Понеділок -  13.20 - 14.55

Четвер – 13.20 – 14.55

Програма занять розрахована на організацію позашкільних занять з учнями 1-4 класів.
 Метою діяльності гуртка юних друзів природи є:
 формування розуміння у юннатів взаємозв’язку природних явищ;
 вироблення вмінь ведення фенологічних спостережень;
активізація пізнавальної та творчої діяльності дітей;
 розвиток знань, що сформувались у учнів під час вивчення природознавства в школі та з життєвого досвіду;
 виховання екологічно грамотної поведінки в природі.

Реалізація даної мети передбачає вирішення таких задач:
 засвоєння учнями знань про типових представників рослинного і тваринного світу рідного краю;
 усвідомлення дітьми значення фенологічних спостережень;
 забезпечення екологічного виховання і навчання, формування відповідного ставлення до природи і готовності до активних дій щодо її охорони;
 формування вміння догляду за об’єктами живої природи;
 досягнення розуміння учнями практичного значення природоохоронних знань.

Гурток "Юні охоронці природи"

Четвер – 15.00 – 16.35

П'ятниця – 14.00 – 16.30

Створення гуртка "Юні охоронці природи" обумовлено необхідністю формування в учнів цілісної картини світу, уявлення про самоорганізацію та саморозвиток природи, пояснення нерозривної взаємодії тваринного, рослинного світів і соціального середовища. Навчальна програма, за яко. займаються здобувачі освіти, орієнтована на формування екологічної компетентності учнівської молоді, готовності до раціональної діяльності в природі, збереження існуючої природної рівноваги.

Мета  — формування в учнів інтересу до поглибленого вивчення природи рідного краю, до науково-дослідної та експериментальної роботи, розуміння взаємозв'язку природних явищ, які закладають основу відповідального та дієвого ставлення до навколишнього природного середовища.

Завдання  :

• сприяти систематичному вивченню питань охорони природи;

• надати знання з основ раціонального природокористування;

• сформувати практичні вміння та навички раціонального природокористування;

• розвивати здатність адекватно оцінювати стан навколишнього середовища та приймати правильні рішення щодо його поліпшення, передбачати можливі наслідки своїх дій, не допускати негативного впливу на довкілля в усіх сферах діяльності;

• розвинути творчі здібності учнів, залучити їх до проведення самостійних досліджень.