День вшанування пам’яті жертв Голодомору

29 лист. 2022
Остання субота листопада – День вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років.

В 1932–1933 роках керівництво Радянського Союзу, маючи намір знищити частину українців, офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду та відмовилося від благодійної допомоги, що її пропонували країни світу, часто — за сприяння українців-емігрантів. В самому СРСР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих.

Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору. Силу цьому процесу дали люди, які, попри на офіційне замовчування з боку режиму, завжди пам’ятали, що зробили з українською нацією на початку 1930-х. А також завдяки українцям та всім, хто їх підтримував, тим, хто за межами СРСР зберігав пам’ять про Голодомор та передавав її своїм дітям від 1933 року до сьогодні.

Родина комунального закладу "Центр позашкільної освіти" Губиниської селищної ради долучилася до загальнонаціональної акції "Засвіти свічку" та до обласної акції пам"яті #ГолодоморНемовчиГовори

Керівниками гуртків проведена Виставка малюнків: "Доки пам'ять у серці не згасає"(Бондар Л.П., Обідняк М.В., Павленко Г.Г, Герасименко Л.І, Кулик В.В, Міняйло М.О. , Кожевніков І.В.).

Гуртківці переглянули  презентацію "Про голод - дітям"; презентація до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Перегляд відеороликів: "Голодомор 1932-1933 років  - геноцид українського народу"; "Голодомор 1932 - 1933 років  пам' ятаймо разом", "Пам'яті мільйонів українців, вбитих Голодомором 1932-1933 років".

Прийняли участь у територіальному конкурсі малюнку “До Дня пам’яті жертв Голодомору

1932-1933 років в Україні” .

Керівники гуртків провели такі заходи:

Виховна година - онлайн :"Голодні ангели";  ''Не забувай ''; ''Голодомор – пам'ять та біль '';

Виготовлення аплікації "Незабудка" в рамках акції "Не забудь!";
Патріотична вікторина: '' Голодомор в Україні – біль серця нашого народу '';